ОДЕСЬКИЙ
УКРАЇНСЬКИЙ
ТЕАТР ІМ. В. ВАСИЛЬКА
АКАДЕМІЧНИЙ
МУЗИЧНО-
ДРАМАТИЧНИЙ
СЕЗОН 93
Билеты Online
Каса театру (048) 723-89-77
65026, м. Одеса, вул. Пастера, 15

Одеський український театр працює в історичній будівлі, що є пам'ятником архітектури початку XX століття, однією із знаменитих пам'яток культурного життя міста, відомої як Театр Сибірякова. Будівлю театру було сбудовано в 1903 році на кошти антрепренера Одеського міського театру А.І. Сибірякова, який мріяв створити власний театр для російської драматичної трупи, у якої в той час не було в місті постійного місця.

      Першою виставою на сцені «театру Сибірякова» стали «Плоди освіти» Л. Н. Толстого. Вибір п'єси не був не випадковим. Л.Н. Толстой став «володарем дум» для російської інтелігенції. Незадовго до відкриття театру великому російському письменнику виповнилося 75 років.

     На сцені театру успіхом йшли вистави одеської російської трупи. Крім того, проходили гастролі видатних артистів і музикантів зі всього світу - Марії Савіної, знаменитої «босоніжки» Айседори Дункан, відбулося останнє виступ засновника українського професійного театру Марка Кропивницького.

     Будівля театру виявилася під 13 номером по вулиці Херсонській. Чи то в силу містики, чи то в силу збігу обставин, але творіння Сибірякова переслідували одна за одною невдачі. Приміром, в 1906 і 1912 році будівля горіло. На прохання власника міська влада спеціально змінили номер будинку з 13 на 15. Але і це не допомогло. Сибіряков був розорений. Після чергової пожежі театр у нього відкупив присяжний повірений Стамеров. До 1914 року він перебудував будівлю, сподіваючись, що з часом театр будуть називати Стамеровскім. Але цього не сталося. Театр так і називався - театр Сибірякова - ще досить довгий час

Партнеры
ГЛАС
TENET
Культурометр
Одеса
Одеські вісті
Инто-Сана
Обжора
Южная волна
Westelecom
http://md-eksperiment.org/
KOZYR DIGITAL
Granddent
Radio
Kims
Молдова